тел. (044) 499-45-90

многоканальный (097) 963-58-29

тел. (063) 976-23-50 lifecell

e-mail: office@celmet.com.ua

Технічний регламент ЗВТ

На даний час на ринку України ВИРОБНИКИ лічильників води (ЛВ) та їх РОЗПОВСЮДЖУВАЧІ мають право реалізовувати ЛВ, які вироблені за «старим» Технічним регламентом (ТР), щодо суттєвих вимог до засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2009р. №332 та за «новим» ТР, щодо суттєвих вимог до ЗВТ затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016р. №163.

                Дія «старого» ТР розповсюджується до 01.01.2019р. для тих виробників ЛВ, які пройшли процедуру внесення ЛВ  до Державного реєстру ЗВТ України до 01.01.2016р.. Вищевказані ВИРОБНИКИ ЛВ та їх РОЗПОВСЮДЖУВАЧІ, у відповідності до ТР, надають СПОЖИВАЧЕВІ, при покупці ЛВ, супровідну документацію, яка представляє собою оформлений Паспорт на ЛВ з відміткою про його повірку.
            ВИРОБНИКИ ЛВ, які отримали сертифікат перевірки типу на ЛВ після 24 лютого 2016р., у відповідності до ТР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016р. №163, та їх РОЗПОВСЮДЖУВАЧІ, під час реалізації ЛВ, зобов’язані надавати СПОЖИВАЧЕВІ оформлений Паспорт на ЛВ з відміткою про його повірку та копію декларації про відповідність ЛВ.

З 01.01.2019р. надання копії декларації про відповідність ЛВ, яка засвідчує відповідність його ТР, в тому числі й маркуванні, що передбачає для вітчизняних виробників нанесення національного знаку відповідності – «трилисника  », для всіх ВИРОБНИКІВ ЛВ, ІМПОРТЕРІВ ЛВ та їх РОЗПОВСЮДЖУВАЧІВ на ринку України є обов’язковою процедурою.
Контроль за ввезенням та реалізацією ЛВ на зовнішньому ринку, а також контроль щодо виробництва ЛВ та реалізацією на внутрішньому ринку, виконує
Державний ринковий нагляд.

 За інформацією наданою на семінарі в центрі безперервної освіти «СПЕКТР ЗНАНЬ» Державний ринковий нагляд дозволить і після  01.01.2019р. реалізовувати  ЛВ вироблені за «старим» ТР, якщо буде протокольне підтвердження, що вони були вироблені до 01.01.2019р.


СТРУКТУРНІ ПІДРОЗДІЛИ.

У структурних підрозділах підприємства (відділ збуту, інспекція), діяльність яких пов’язана із експлуатацією лічильників води (ЛВ), база даних на ЛВ, введених в експлуатацію, повинна обов’язково формуватися на підставі паспортних даних на ЛВ, де вказані абсолютно всі технічні характеристики передбачені Технічним регламентом (ТР), а наявність паспорта, а в майбутньому і копії декларації про відповідність, є підставою для введення ЛВ в експлуатацію у відповідності до ТР.
            Інформація щодо ЛВ занесених до бази Державного реєстру ЗВТ України, з відомостями про їх ВИРОБНИКА, яка не поповнюється з 01.01.2016р, знаходиться на сайті ДП « Укрметртестстандарт» в розділі «ДЕРЖРЕЄСТРИ ЗВТ»  у вільному доступі та буде доступна до 01.01.2019р.

На сайті ДП « Укрметртестстандарт» в розділі «ДЕРЖРЕЄСТРИ ЗВТ» у вільному доступі знаходиться інформація щодо бази РЕЄСТРУ СЕРТИФІКАТІВ ПЕРЕВІРКИ ТИПУ (нова назва реєстру), з відомостями про їх ВИРОБНИКА , яка вноситься  за «новим» ТР, щодо суттєвих вимог до ЗВТ затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016р. №163 та постійно поповнюється.
            Маючи інформацію про ЛВ та її ВИРОБНИКА на сайті ВИРОБНИКА  зацікавлені підрозділи підприємства мають можливість, у зручній для них табличній формі, занести всі технічні характеристики на різні діаметри ЛВ, які їх цікавлять.